Zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem niżu znad Białorusi, w strefie frontu chłodnego. Na południu zalegać będzie polarno-morska masa powietrza, nad północną część kraju napłynie powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 6 do 8 st., chłodniej 3, 5 st. na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich. Wiatr przeważnie umiarkowany, lokalnie, głównie na południu kraju, porywisty, północno-zachodni i północny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, lokalnie, zwłaszcza na południowym wschodzie oraz w rejonach górskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami, głównie jednak na południowym zachodzie oraz w centrum, mgły ograniczające widzialność nawet do 200 m.

Temperatura minimalna od -4, -2 st. na północnym wschodzie, i wschodzie oraz dolinach karpackich do -1, 1 st. na przeważającym obszarze i 2, 3 st. lokalnie na zachodzie, północnym zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby, zmienny.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Okresowo, głównie w zachodniej połowie kraju, opady deszczu. Niewielkie opady także miejscami na południu, w górach chwilami śnieg.

Temperatura maksymalna od 3, 4 st. lokalnie na północnym wschodzie do 5, 9 st. na przeważającym obszarze, a na Dolnym Śląsku miejscami nawet 10 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich.

W Warszawie we worek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl