Nad Polską ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Skandynawia, północna Rosja, środkowa i południowa Europa znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami nad Łotwą oraz Węgrami.

Od wybrzeża po Małopolskę przebiegać będzie rozmywający się front atmosferyczny. Nad Polską zalegać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, jedynie północny wschód kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W sobotę w kraju w dzień zachmurzenie duże. Na zachodzie, południowym zachodzie oraz na krańcach północno-wschodnich kraju większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano miejscami, głównie w zachodniej połowie kraju, mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m.

W obszarze od wybrzeża wschodniego przez centrum po Górny Śląsk, Małopolskę, Podkarpacie i Lubelszczyznę miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 7 st., 9 st. na krańcach północno-wschodnich, około 14 st. w centrum, do 17 st. na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Wiatr słaby, zmienny, od zachodu przechodzący na południowy i na wybrzeżu wzmagający się do umiarkowanego.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w centrum oraz na południu po północy rozpogodzenia. Na północy kraju miejscami słabe opady deszczu. Słabe opady deszczu lub mżawki początkowo możliwe także na południowym wschodzie Polski.

We wschodniej połowie kraju po północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m, głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temp. min. od 3 st., 5 st. na północnym wschodzie, około 9 st. w centrum, do 11 st. na zachodzie. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany wzmagający się do dość silnego i porywistego, na pozostałym obszarze kraju słaby, od zachodu wzmagający się do umiarkowanego. Wiatr południowy, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

W dzień na północy oraz wschodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na północy okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 14 st. na Suwalszczyźnie, około 17 st. w centrum, do 21 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty.

W sobotę zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Początkowo lokalnie mgły. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w Warszawie w nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalnie wystąpią mgły. Temp. min. 9 st. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami zanikające opady deszczu lub mżawki. Początkowo lokalnie mgły. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl