fot. flickr.com

We wtorek na południu i w centrum zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach duże i tam możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą Południową dominować będzie rozległy wyż z centrami nad Hiszpanią, Włochami i zachodnią Rosją. Europa Północną znajdzie się pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego.

Polska znajdzie się pod wpływem zatoki tego niżu. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek w dzień na południu i w centrum zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach duże i tam możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Początkowo lokalnie na południu możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 3 st.C, 4 st.C na południu i wschodzie, około 5 st.C w centrum, do 8 st.C, 10 st.C na zachodzie, na obszarach podgórskich około 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz nad morzem dość silny, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w obszarach podgórskich Bieszczad do 70 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na północy kraju słabe opady deszczu lub mżawki, a w Bieszczadach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st.C, -1 st.C na południowym wschodzie, około 2 st.C w centrum, do 7 st.C na północnym zachodzie, w obszarach podgórskich Karpat od -5 st.C do -3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, w obszarach podgórskich Bieszczad początkowo do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl