Zachmurzenie umiarkowane i deszcz

Jak informuje IMGW, Europa północna po środkową znajdować się będzie pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże. Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie upalna, zwrotnikowa masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie i wschodzie początkowo zachmurzenie małe. Przemieszczające się od zachodu ku centrum kraju przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, burze mogą być gwałtownie połączone z opadami gradu.

Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, a na południowym zachodzie nawet do 40 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 25 st. na Pomorzu i wybrzeżu, 26 st., 27 st. na północnym wschodzie do 28°C, 33°C na przeważającym obszarze kraju, a na Śląsku lokalnie nawet 34 st. Wiatr słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków południowych i zachodnich. Nad morzem wiatr przejściowo skręci na północno-zachodni. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na krańcach północno-zachodnich zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem, tylko na krańcach południowo-wschodnich przez większą część nocy bez opadów. Prognozowana wysokość opadów burzowych lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna od 11 st., 16 st. w części północnej kraju do 17 st., 21 st. na pozostałym obszarze. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na Pomorzu okresowo umiarkowany, południowo zachodni. Podczas burz wiatr wzmagający się do silnego, w porywach nawet do 100 km/h.

W niedzielę przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresowo przelotne opady deszczu, a w centralnej i południowej części kraju także i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 26 st. w części północnej kraju do 27 st., 32 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 75 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana suma opadów burzowych do 40 mm. Temperatura minimalna 21°C. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26°C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl