fot. pixabay.com

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie dnia na południu miejscami małe

Jak informuje IMGW, pogodę w północno-zachodniej Europie będzie kształtować głęboki niż z ośrodkiem u wschodniego wybrzeża Islandii, oraz związany z nim układ frontów atmosferycznych, gdzie ciepły front sięgać będzie aż po wybrzeże Niemiec. Kontynentalna część Europy od Półwyspu Iberyjskiego po wschodnie wybrzeże Morza Czarnego będzie nadal znajdować się w podwyższonym ciśnieniu, jedynie nad południową częścią Półwyspu Apenińskiego będzie utrzymywać się płytki niż.

Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Niemcami, ale od północnego zachodu stopniowo nasuwać się będzie płytka zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Islandii. Będziemy w zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, ale za frontem zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie spadać.

Zachmurzenie umiarkowane i duże, w drugiej połowie dnia na południu miejscami małe. Na Wybrzeżu miejscami opady deszczu, na Podkarpaciu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. C do 5 st. C, nad morzem około 6 st. C, na obszarach podgórskich Tatr i Bieszczadów około 0 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny i tam w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni.

PAP

drukuj