fot. flickr.com

W Polsce pochmurnie z możliwymi opadami deszczu

IMGW informuje, że Europa południowa i południowo-zachodnia znajdzie się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad północnej Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód układu frontów atmosferycznych.

Stopniowo od północnego zachodu zacznie napływać do nas chłodniejsze polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie przeważnie duże, tylko rano i przed południem na południowym wschodzie małe i umiarkowane. Przelotne opady deszczu, przemieszczające się stopniowo z północnego-zachodu na południowy wschód. Temperatura maksymalna od 7 st., 8 st. na północy, około 12 st. w centrum, do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, wysoko w Tatrach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni, skręcający stopniowo na zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, lokalnie, zwłaszcza na północy i na wschodzie kraju oraz w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a w Tatrach do 100 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj