Gdańsk: wkrótce wyrok ws. próby nielegalnego zakupu broni przez obcokrajowców

21 marca w Sądzie Okręgowym w Gdańsku odbędzie się proces odwoławczy dwóch obywateli Holandii, którzy próbowali w jednym z gdyńskich sklepów nielegalnie kupić broń. Sąd pierwszej instancji skazał ich na rok pozbawienia wolności. Od wyroku odwołała się obrona, a także prokurator.

O próbie nielegalnego kupna broni powiadomił Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Policję właściciel sklepu. Obcokrajowcy zostali zatrzymani po kilku godzinach w jednym z centrów handlowych w Gdyni. Dowodem w postępowaniu było nagranie rozmowy zarejestrowanej przez innego klienta sklepu. Mężczyźni zostali skazani przez sąd pierwszej instancji na rok pozbawienia wolności. Od wyroku odwołała się obrona oskarżonych. Twierdzą oni, że był to zwykły żart.

– Głupi żart został odebrany w taki sposób, że skończył się postawieniem zarzutów. W ocenie obrony to, że ten żart został w taki sposób odebrany i takie są tego konsekwencje, w dużym stopniu miało na to wpływ pochodzenie oskarżonych – mówi obrońca oskarżonych Nicholas Cieslewicz.

Z taką linią obrony nie zgadza się jednak prokuratura, która domaga się dla obywateli Holandii pochodzenia marokańskiego oraz tureckiego dwóch lat pozbawienia wolności.

– Całokształt zachowania oskarżonych wcale nie wskazuje na to, że to był żart. Co więcej, jako żart nie odebrali tego inni obecni na miejscu zdarzenia świadkowie. Zdaniem prokuratury właśnie wyższa kara będzie sygnałem dla osób, które chciałyby nielegalnie nabyć broń, że nie należy tego czynić – – podkreśla Sylwester Noch z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Wyrok w procesie odwoławczym zapadnie 21 marca.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl