Gdańsk: Poświęcono Muzeum II Wojny Światowej

W 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Gdańsku dokonano uroczystego poświęcenia Muzeum II Wojny Światowej.

Dzisiejsze czasy charakteryzują się niepamięcią. Zapominamy nie tylko o rozwoju nacjonalizmów, które doprowadziły do II wojny światowej, ale także o okropieństwach, jakie spotkały ofiary największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. O tym, czym była II wojna światowa, przypomina nam Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Aby jeszcze lepiej mogło spełniać swoją rolę, dziś nastąpiło uroczyste poświęcenie budynku, którego dokonał ks. abp. Sławoj Leszek Głódź.

-To jest dzieło pracy rąk ludzkich, a każde dzieło musi mieć swoje odniesienie do Boga. „Bez Boga ani do proga” – to stare polskie powiedzenie, a tym bardziej muzeum tajemnicy zła, tajemnicy ofiar, ale także i świętych, bo przecież i święty Maksymilian Maria Kolbe i 108 męczenników, których św. Jan Paweł II wyniósł na chwałę ołtarzy – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Poświęcenie muzeum jest wydarzeniem posiadającym szczególną rangę i znaczenie – podkreślił wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

– Ksiądz arcybiskup podniósł rękę, poświęcił wodą święconą dzisiaj to muzeum, można by było powiedzieć ochrzcił, żeby ochronić tę instytucje przed wszelkim złem – powiedział Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Jak mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem ciężkiej pracy nie tylko architektów czy budowlańców, ale wszystkich Polaków.

– To wielki zaszczyt stać na czele muzeum w momencie, gdy ten budynek zostanie poświęcony, a więc niejako dokona się ukoronowanie ciężkiego wysiłku wszystkich Polaków, polskich podatników i Skarbu Państwa, wysiłek włożony właśnie w zbudowanie, wzniesienie tego ogromnego i imponującego budynku – zaznaczył dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Muzeum II Wojny Światowej cieszy się niesłabnącą popularnością. Od 23 marca, kiedy zostało otwarte, podczas każdego weekendu brakuje biletów w internetowym systemie sprzedaży.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl