fot. sng.com.pl

Nie nałożono zobowiązań na Saur Neptun Gdańsk w związku ze zrzutem ścieków do Motławy

Wody Polskie nie nałożyły zobowiązań na Saur Neptun Gdańsk w związku ze zrzutem ścieków do Motławy. W maju ubiegłego roku w wyniku awarii jednej z jej instalacji do rzeki trafiło 100 milionów litrów nieoczyszczonych ścieków. W efekcie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku wszczął kontrolę.

Rzecznik instytucji Bogusław Pinkiewicz poinformował, że nie ma podstaw do nałożenia zobowiązań pokontrolnych przewidzianych w ustawie Prawo Wodne.

Przewodniczący klubu radnych PiS-u w radzie miasta Gdańsk Kacper Płażyński akcentuje, że gospodarowaniem wodą i ściekami nie powinna się zajmować firma, na którą miasto nie ma wpływu.

– Takie przekazywanie kompetencji w tych podstawowych sprawach spółce, nad którą nie mamy nawet faktycznej kontroli, jest działaniem złym, bo jest to wyzbywanie się odpowiedzialności za to miasto, za które powinniśmy tę odpowiedzialność ponosić, bo tego oczekują od nas wyborcy. […]Ta decyzja o oddaniu infrastruktury w dzierżawę na 30 lat spółce SNG (spółce francuskiej)  jest decyzją bardzo złą – podkreślił.

Saur Neptun Gdańsk świadczy usługi wodociągowo-kanalizacyjne w Gdańsku i obsługuje około 500 tys. mieszkańców Gdańska i Sopotu.

RIRM

drukuj