[TYLKO U NAS] J. Kanthak: Będzie moje stanowcze „Nie” dla wprowadzania ideologii gender w Gdańsku

W Gdańsku jest jedna mocno paląca kwestia – próby wprowadzenia ideologii gender do szkół. (…) Deklaruję, że będzie moje stanowcze „Nie” jako radnego Gdańska, na tego typu sprawy – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Jan Kanthak, kandydat do Rady Miasta Gdańska.

Mój program wyborczy skierowany jest przede wszystkim do tych ludzi, którzy zostali zapomniani przez obecnie rządzących w Gdańsku – zaznaczył Jan Kanthak.

Bardzo bym chciał wspomóc seniorów. Władze miasta często zapominały o takich priorytetach. Ma to pewnie związek z tym, że według sondaży nie mają tam największego poparcia, stąd też swoje działania kierują do ludzi z innych wiekowo obszarów – powiedział kandydat do Rady miasta Gdańska.

Innym z moich priorytetów będzie stanowczy opór wobec wprowadzania ideologii gender do gdańskich szkół – dodał.

W Gdańsku jest jedna mocno paląca kwestia: próby wprowadzenia ideologii gender do szkół. Władze miasta przyjęły w czerwcu uchwałę, ażeby wprowadzić tzw. Model na rzecz Równego Traktowania. Doskonale jednak wiemy, co on zakłada i co to próbuje wprowadzić do głów nastolatków – to nic innego jak edukacja seksualna i tym podobne sprawy. Deklaruję, że będzie moje stanowcze „Nie” jako radnego Gdańska. Jako radni Prawa i Sprawiedliwości będziemy stawiać opór wobec takich prób przemycania ideologii, które nie są nam bliskie, tym bardziej w szkołach – zaznaczył rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Widać dziś wyraźnie, jak z każdej strony próbuje się atakować Kościół katolicki – zwrócił uwagę. Jesteśmy w okresie zdecydowanej walki z Kościołem, co widać na każdym etapie – ocenił.

– Podpisuję się pod słowami minister Beaty Kempy, że słabych się nie atakuje. Atakuje się mocnych. Widać, że Kościół jest problemem dla lewicowych ideologii, które chciałyby zwalczyć Kościół – co im się nie uda, bo wielokrotnie już próbowali. Zawsze dobro zwycięża – podkreślił kandydat do Rady Miasta Gdańska.

Głos na Jana Kanthaka można oddać z dzielnicy Przymorze oraz Zaspa w Gdańsku. Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Jana Kanthaka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl