[TYLKO U NAS] J. Ciesielski: Rolą samorządu woj. łódzkiego będzie ochrona zdrowej polskiej żywności

Rolą samorządu będzie ochrona produkcji lokalnej. Jest to bardzo zdrowa polska żywność; produkowana jest również w niewielkich gospodarstwach – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Janusz Ciesielski, szef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi i kandydat w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Startując do Sejmiku Województwa Łódzkiego chciałbym zwrócić szczególną uwagę na obszary wiejskie – zaznaczył Janusz Ciesielski.

Województwo łódzkie stoi rolnictwem. Wokół Łodzi mamy wiele sadów. Tegoroczna bardzo duża produkcja spowodowała, że spadły ceny, jeśli chodzi o jabłka przemysłowe. Jednak szybkie działania ministra rolnictwa i rządu spowodowały, że zdjęte zostały te duże nadwyżki – po pół miliona ton jabłek – z rynku. Łódzkie to także produkcja ziemniaka. Dlatego chcę zadbać o obszary wiejskie, ażeby nie tylko rząd i minister dbali o polskie rolnictwo, ale także samorządy, a szczególnie samorząd wojewódzki – zwrócił uwagę szef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Mamy wspólny interes – chronić zdrową polską żywność – dodał.

Musimy zrobić wszystko, by ochronić produkcję lokalną. Jest to bardzo zdrowa polska żywność, produkowana jest ona również w niewielkich gospodarstwach. To jest rola samorządu – powiedział Janusz Ciesielski.

Do tej pory sejmik nie chciał się w to włączać – zwrócił uwagę kandydat w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

W ostatnim czasie były organizowane jedynie jakieś imprezy. Tak ja to postrzegam. Z samorządem jestem związany od 24 lat i widzę, że były organizowane raz do roku jakieś jarmarki, i na tym się kończy. Musi być systemowe działanie, które będzie wspomagać obszary wiejskie oraz polskie produkty. Również środki unijne trafiają do nas w zbyt małej ilości – zaznaczył szef Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Janusza Ciesielskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl