fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

PiS podsumowało swoje propozycje przed wyborami samorządowymi

Szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba podsumował propozycje, jakie jego partia złożyła dotychczas podczas kampanii przed wyborami samorządowymi.

Tzw. maraton programowy we wszystkich województwach przedstawiciele PiS rozpoczęli w ubiegły poniedziałek.

Dla regionu mazowieckiego zapowiedziana została m.in. budowa drogi ekspresowej S2, południowej obwodnicy Warszawy i elektrowni Ostrołęka.

W województwie małopolskim PiS zapowiada budowę m.in. nowej zakopianki, a w województwie dolnośląskim budowę nowych stopni wodnych na Odrze.

– To są już inwestycje zaplanowane, na które w dużej mierze są zarezerwowane środki. Będziemy je sukcesywnie wdrażać. O wiele szybciej będą one wdrażane, jeżeli w danym województwie będzie rządziło PiS. To, na czym nam bardzo zależy to harmonijna współpraca na linii rząd-samorząd, a nie kontestacja pomysłów, kiedy w danym regionie rządzi opozycja – podkreślił Tomasz Poręba.

Tomasz Poręba przypomniał, że w najbliższą niedzielę PiS zorganizuje konwencję inaugurującą kampanię wyborczą do samorządu terytorialnego.

W trakcie konwencji z przemówieniem wystąpi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Planowane jest także wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

RIRM

drukuj