P. Jaki: Warszawa zasługuje na to, by przyśpieszyć budowę metra

Warszawa zasługuje na to, by przyśpieszyć budowę metra – powiedział Patryk Jaki.  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy mówił o tym w Sofii, gdzie przebywa w ramach akcji #NieMowcieZeSieNieDa.

Patryk Jaki przypomniał, że Warszawa, dysponująca budżetem w wysokości 17 mld zł, buduje 10 km metra, podczas gdy Sofia, która ma 4-krotnie mniejszy budżet, chce oddać do 2020 r. 35 km metra, a do dziś zbudowała 27 km.

Wiceminister sprawiedliwości wskazał też, że w Bułgarii jest już zaplanowana III linia metra, tymczasem w Warszawie PO przez 12 lat nie podjęła się nawet takich planów.

Co najważniejsze, mają tu zaplanowaną całą III linię metra. Oni mają już etapy, kiedy będą otwierali stacje. Warszawa przez ostatnie 12 lat rządów PO nie zaplanowała nawet III linii metra. Tu 12 stacji jest już budowanych, a kolejne 9 jest zaplanowanych. Jeszcze raz chcę podkreślić, nie może być tak, że Warszawa będzie przegrywała ze stolicą Bułgarii. Warszawa musi się mierzyć z zachodnimi stolicami, z najważniejszymi metropoliami na świecie. Musimy Warszawie przywrócić ambicję, dlatego powtórzę – widzicie, co się stało w stolicy Bułgarii? Nie mówcie, że się nie da! Jestem przekonany, że od razu, jak zostanę prezydentem Warszawy, przystąpimy do budowy III i IV linii metra. To musi się udać! – zaznaczył kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Akcję #NieMowcieZeSieNieDa Patryk Jaki zainaugurował w poniedziałek. W jej ramach, oprócz metra, Patryk Jaki chce porównywać różne obszary pracy samorządu Warszawy z innymi stolicami o zbliżonym potencjale i liczbie mieszkańców.

Przypomnijmy, pod koniec lipca Patyk Jaki zapowiadał m.in. że III linia metra miałaby przebiegać od Białołęki do Wilanowa, natomiast IV linia z Marysina Wawerskiego na Ursus.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl