fot. PAP

Hanna Gronkiewicz-Waltz gotowa na referendum?

„Jeśli będzie referendum, to jesteśmy zwarci i gotowi, mamy wsparcie premiera i prezydenta” – mówiła dziś w jednej z telewizji Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy przekonywała, że robi wiele by zatrzeć negatywne wrażenie, jakie ostatnie tygodnie i miesiące wywarły w świadomości Warszawiaków. Trwa weryfikacja podpisów pod wnioskiem o referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jacek Cieślikowski, radny Warszawy podkreśla, że Platforma mocno się okupuje, zamiast działać na rzecz obywateli.

– Ta władza negatywnie działa na obywateli i dlatego trzeba ją odwołać. Widać, że mocno bronią się i wspierają. Jednak powinni działać w sposób pozytywny dla społeczeństwa. Sami powinni podać się do dymisji, jeżeli widzą, że źle działają. A nie bronić się za wszelką cenę i wzajemnie tworzyć obóz obronny – prezydent, premier i Platforma Obywatelska. Rola prezydenta Warszawy jest niestety inna niż ta, którą zachowuje Bronisław Komorowski – powiedział Jacek Cieślikowski.

Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się dziś także do problemów z otwartym 1,5 roku temu Mostem Północnym w Warszawie. Według relacji dziennikarzy asfalt odchodzi z niego dużymi płatami, zaś pod spodem wszystko płynie.

„Takie rzeczy zdarzają się; stąd instytucja gwarancji tak jak na samochody. Dziś w tej sprawie zbierze się komisja” – tłumaczyła prezydent stolicy.

– To bardzo dobrze ilustruje okres władzy PO. Wybiera się kontrahenta do inwestycji, który zapewni dobre przeprowadzenie inwestycji tak, by służyła mieszkańcom. Tutaj od przeszło roku są problemy. Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz niestety nie umie wyciągać wniosków i nie potrafi być pokorna wobec tego, co robi. A pokora jest bardzo ważna w życiu – zaznacza Jacek Cieślikowski, radny Warszawy.

RIRM

drukuj