Warszawa: manifestacja w obronie suwerenności Polski

W Warszawie odbędzie się dziś pikieta w obronie suwerenności Polski. Będzie to – jak zapowiedział poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego – sprzeciw wobec dyktatu Brukseli.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 17.00 na ul. Jasnej. W piątek Sejm na wniosek PiS przyjął uchwałę ws. obrony suwerenności RP oraz praw Polaków. Ma to związek z ostatnimi działaniami m.in. opozycji i Komisji Europejskiej ws. Trybunału Konstytucyjnego.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, zachęcał do udziału w pikiecie, bo jak podkreślił, Polska jest suwerennym państwem, które nie może ulegać dyktatowi UE.

– Suwerenność wymaga dzisiaj tego, żeby nie popierać nowej europejskiej Straży Granicznej z jeszcze większymi kompetencjami, prokuratury unijnej, żeby nie popierać całego centralizmu brukselskiego, który cały czas jest wzmacniany. Cały czas w komisji Unii Europejskiej nad tym procedujemy i kolejne akty prawne Unii Europejskiej niestety przechodzą. Wtedy będziemy suwerenni, kiedy Unia Europejska przestanie być hegemonem politycznym i ograniczy się do wspólnoty współpracy gospodarczej. W tym celu ofensywa polska powinna iść na forum europejskim, natomiast w Polsce powinniśmy wyraźnie przeciwstawić się dyktatowi Brukseli – powiedział poseł Robert Winnicki.

Poseł podkreślił, że obecnie jednym z przejawów walki o suwerenność Polski jest obrona złotówki i sprzeciw wobec wprowadzenia waluty euro.

RIRM

drukuj