fot. twitter.com/margschinas

KE: trwają rozmowy ws. Polski

W Komisji Europejskiej prowadzone są rozmowy dotyczące sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego i zakończenia wstępnej procedury praworządności wobec Polski.

Dziennikarze wciąż  czekają na opinie Komisji Europejskiej w tej sprawie, która jest szeroko dyskutowana w kraju i za granicą.

Z najnowszych informacji wynika, że Komisja Europejska nadal prowadzi dialog z polskim rządem, w ramach rozpoczętej przez nią procedury wstępnej oceny praworządności w naszym kraju. Wspólnie mają szukać rozwiązania problemu. Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritas Schinas dementuje to, jakoby Komisja Europejska użyła słowa „ultimatum”, w kontekście rozwiązania przez polski rząd problemu związanego z Trybunałem Konstytucyjnym – mówi Dawid Nahajowski z Brukseli.

Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritas Schinas odniósł się do rozmów KE ws. Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.

Mówiąc szczerze, zaprzeczyłbym każdemu, kto chce przypisać Komisji Europejskiej słowo „ultimatum”. Nigdy nie użyliśmy tego słowa. Nigdy. Będę trzymał się podstawowych spraw. Prowadzimy konstruktywny dialog z polskimi władzami. Tak jak powiedziałem, chcemy znaleźć rozwiązanie – zaznaczył rzecznik KE.

Margaritas Schinas dodał, że Komisja Europejska będzie jeszcze pracować nad tą sprawą.

RIRM

drukuj