Festiwal Chrześcijańskiego Grania w Warszawie

Już po raz 7. odbędzie się Festiwal Chrześcijańskie Granie na warszawskiej Arenie Ursynów. Jest to jedno z największych wydarzeń prezentujących współczesną muzykę chrześcijańską w Polsce. Koncerty będą miały miejsce 26 listopada.

Warszawski festiwal zdążył zakorzenić się w środowisku twórców i odbiorców muzyki z Dobrym przesłaniem, toteż organizacja kolejnej edycji nie jest zaskoczeniem – przekonuje Michał Guzek, główny organizator Festiwalu.

– Chcemy, żeby jak najwięcej rodzin i młodych ludzi miało możliwość obcowania z najlepszą muzyką chrześcijańską w Polsce – mówi Michał Guzek.

Na scenie wystąpią w tym roku: Gospel Rain, Arkadio StronaB, BeU, Muode Koty, Play&Pray oraz Tomasz Jasiński Music, a zatem wykonawcy reprezentujący różne rodzaje i style muzyczne – od klasycznego gospel po chrześcijański rap, od hip-hopu po muzykę uwielbienia.

Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 14.00, którą będzie sprawował ks. bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy warszawski.

Pierwsza część Festiwalu będzie należała do debiutantów.

– Wystąpią laureaci Debiutów 2017 r., a nagrody odbiorą także zwycięzcy Przeglądu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się miesiąc wcześniej w Dobrym Miejscu – wyjaśnia organizator.

W drugiej części zaplanowano koncert premier, a najlepsza piosenka zdobędzie tytuł Premiery 2017 oraz nagrodę ufundowaną przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Oprócz atrakcji muzycznych organizatorzy przygotują również m.in. strefę dla rodzin oraz strefę powołaniową.

Bilety na Festiwal można nabyć za pośrednictwem strony www.festival.chrzescijanskiegranie.pl, sieci EVENTIM oraz w wybranych punktach, których spis znajduje się na stronie festiwalu.

RIRM/Karol Brajnak

drukuj