PiS spotkało się na wojewódzkiej konwencji w Gdańsku

W Gdańsku odbyła się w piątek kolejna wojewódzka konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obecni byli przedstawiciele rządu i samorządowcy.

PiS chce Polski demokratycznej, ale także sprawiedliwej, opartej na solidarności, odnoszącej swoje wartości do patriotyzmu, wspólnoty, jedności – mówił prezes Jarosław Kaczyński.

Polityk nawiązał do wartości, o jakie walczyła „Solidarność”. Była nie tylko buntem przeciwko komunizmowi, odrzuceniem uciemiężenia, ale była uwikłaną w realia późnego komunizmu próbą zbudowania nowego ładu społecznego – mówił prezes PiS.

– lata 1980-1981, lata „Solidarności”, tej wielomilionowej, to były lata rewolucji moralnej. (…) Ludzie zażądali przywrócenia im godności. Tej godności, którą odbierało komunistyczne państwo, ale także tej, która była im odbierana w zakładzie pracy, w różnego rodzaju relacjach społecznych między tymi, którzy stali wyżej w ówczesnej hierarchii a tymi, którzy stali niżej – mówił Jarosław Kaczyński.

„Nie ma w Polsce ludzi niepotrzebnych” to motto Prawa i Sprawiedliwości – mówił szef rządu Mateusz Morawiecki.

Poprzez inwestycje w m.in. infrastrukturę chcemy przywrócić świetność naszym małym, lokalnym ojczyznom, wtedy – jak mówił premier – będziemy wstanie dognić kraje zachodu. [czytaj więcej]

– Nie ma w Polsce ludzi niepotrzebnych. I potwierdzeniem tego niech będą nawet suche statystyki Eurostatu z przedwczoraj. (…) Właśnie teraz w Polsce ubóstwo i wykluczenie jest poniżej pewnej średniej unijnej. Bo tak rozumiemy właśnie europejskie standardy: jako godny poziom życia porównywalny do Europy Zachodniej (…). Dążymy do niego – zapewnił premier.

Wybory samorządowe odbędą się 21. października, a ewentualna druga tura 4 listopada bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl