Premier: Wprowadzamy rewolucję w drogach lokalnych i krajowych

To gdzie wprowadzamy prawdziwą rewolucję, to drogi lokalne i drogi krajowe – powiedział w piątek na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też, że w kolejnych kilku latach rząd przeznaczy 500 mln na budowę ośrodków sportowych.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawiając pięciopunktowy plan rozwoju dla Pomorza wskazał, że rząd wprowadza rewolucję w drogach lokalnych i krajowych.

„Kolejny punkt to drogi, ale nie tylko drogi ekspresowe. To gdzie wprowadzamy prawdziwa rewolucję to drogi lokalne i drogi krajowe. Po to, żeby można było m.in. skorzystać z potencjału morskiego” – zaznaczył szef rządu.

Podkreślił też, że rząd zdobywa środki na budowę dróg.

„My te środki zdobywamy. Brakowało blisko 100 mld zł środków. My te środki zdobywamy. I dlatego wróciła na mapę Via Carpatia i wracają drogi, które będą budowane również na Pomorzu” – mówił Mateusz Morawiecki.

Do programu dla Pomorza zaliczył „wielki program społeczny”.

„Domy senioralne wsparcie małych większych klubów sportowych. My w najbliższych paru latach przeznaczymy kwotę 500 mln zł na budowę nowych ośrodków sportowych, tematycznych placów zabaw, na infrastrukturę sportową, ale również dodatkowe środki na domy seniorów” – dodał premier.

Jego zdaniem kandydaci PiS, „będą w stanie najlepiej wykorzystać środki centralne na infrastrukturę lokalną”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl