PAP/Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki w Budapeszcie: Stoimy po stronie prawdy, solidarności, zwykłego człowieka i wolności

Przyjaźń polsko-węgierska trwa już ponad tysiąc lat, byliśmy zawsze razem walcząc o wolność w przeszłości; chcemy też walczyć o lepsze jutro – powiedział w Budapeszcie premier Mateusz Morawiecki.

Szef Polskiego rządu na zaproszenie premiera Węgier Viktora Orbana bierze udział w obchodach 171. rocznicy powstania węgierskiego. Powstanie wybuchło 15 marca 1848 r. i było częścią Wiosny Ludów.

Dzisiaj walczymy o lepszą przyszłość, która zależy od siły naszej woli – podkreślał premier Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj, tak jak 171 lat temu, stoimy po stronie prawdy, solidarności, zwykłego człowieka i wolności. W imię tej lepszej przyszłości dla Węgier, Polski i całej Europy walczymy dzisiaj również o prawdę, o sprawiedliwość. Jesteśmy coraz bardziej pewni, że tak jak Turul i Orzeł Biały doprowadziły nas do zwycięstwa w 1989 roku, tak poprowadzą nas ku jeszcze lepszym czasom w najbliższej i dalszej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków – powiedział szef rządu.

Premier mówił też o jedności Polaków i Węgrów. Jak podkreślał, niech wiara w lepszy świat dla zwykłych ludzi, nie dla możnych i establishmentu, połączy Węgrów i Polaków.

RIRM

drukuj