fot. twitter.com/PremierRP

Premier do uczniów: najpierw szkoła jest życiem, a potem całe życie jest szkołą

Najpierw szkoła jest życiem, a potem całe życie jest szkołą; życzę wam, żebyście pozyskując wiedzę mogli ją przekształcać w to, co będziecie kochali robić – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki zwracając się do uczniów podczas rozpoczęcia roku szkolnego.

Premier wziął udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Budowlano-Informatycznych im. Mikołaja Kopernika w Żorach.

Szef rządu zwracając się do uczniów podkreślił, że szkoła zajmuje w jego życiu znaczące miejsce.

„Najpierw szkoła jest życiem, a potem właściwie całe życie jest szkołą. Wierzę, że tutaj zdobędziecie wiedzę, która jest wam potrzebna do tego, żeby później ta szkoła życia była dla was otwarta, przyjazna, dobra. Żebyście pozyskując wiedzę mogli ją potem przekształcać w to, co będziecie kochali robić” – powiedział.

„Życzę Wam, żeby w życiu jak najwięcej rzeczy was zafascynowało. (…) Żebyście byli szczęśliwi w pozyskiwaniu wiedzy, doceniali nauczycieli za ich cierpliwość, wiedzę i serce do was, żebyście zawsze dziękowali też swoim rodzicom” – dodał.

Premier podziękował także nauczycielom za trud kształcenia i „kształtowanie nie tylko umysłów, ale też charakterów i serc”.

PAP/RIRM

drukuj