fot. PAP/Piotr Polak

M. Morawiecki: Polska musi dbać o interesy Polaków w Brukseli

Polska musi dbać o interesy Polaków także w Brukseli – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Wodzisławiu (Świętokrzyskie). Zapewnił, że Zjednoczona Prawica dba o interesy całego narodu polskiego.

Premier podkreślił, że filozofią działania PiS jest oparcie na tradycji i patrzenie w przyszłość.

„Chcemy lepszego życia dla wszystkich Polaków” – zapewnił Mateusz Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że interesy Polski są realizowane także w Brukseli.

„Musimy dbać o polskie interesy tam. Trzeba walczyć o swoje interesy w całej UE. My nie chowamy głowy w piasek, nie obawiamy się tego” – dodał szef rządu.

Zapewnił, że rząd PiS prowadzi działania dla dobra ludzi, dla dobra możliwie najszerszych warstw społecznych, w przeciwieństwie do poprzedniej koalicji PO-PSL, która – jego zdaniem – dbała „o mniejszość, o grupy interesów, o tych silniejszych”.

„A my zwróciliśmy się ku wszystkim ludziom, ku całemu narodowi polskiemu” – podkreślił premier.

Dodał, że od 2015 r. Polska staje się krajem silnym wobec silnych – mafii vatowskich, przestępców podatkowych, wielkich korporacji – a jednocześnie wyrozumiałym dla słabszych.

„My pokazujemy od czterech lat, że Polska odzyskuje sprawność, Polska odzyskuje sprawczość. Polska staje się normalnym krajem, gdzie państwo jest silne wobec silnych – wobec mafii vatowskich, wobec przestępców podatkowych, wielkich korporacji, z którymi wygraliśmy trzy dni temu w Brukseli. A jednocześnie to państwo jest wyrozumiałe dla słabszych. Takie państwo ja chcę dalej budować” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dodał, że takie państwo ma być państwem realnie demokratycznym.

„W demokracji każdy może być kowalem własnego losu, tylko trzeba wziąć kartę wyborczą i zagłosować” – ocenił.

Podkreślił, że w czasie II wojny światowej na ziemi świętokrzyskiej było szczególnie dużo okrucieństwa niemieckiego – m.in. pacyfikacja Michniowa w pow. skarżyskim i Skałki Polskiej w pow. kieleckim, czy masakry w powiecie staszowskim.

„To my zostaliśmy wtedy okrutnie pozbawieni życia, przyszłości, wolności, demokracji, majątku i nie ma naszej zgody, żeby ktokolwiek domagał się od nas jakiegokolwiek odszkodowania, nie będzie zgody na to” – zapewnił premier zaznaczając, że gwarancją tego jest rząd PiS.

„Te wybory są fundamentalnie ważne, głosujcie na PiS, nie dajcie sobie zamydlić oczu fałszywym prorokom. Porównajcie, czy teraz się żyje lepiej, czy cztery lata temu? Czy teraz było łatwiej o pracę, czy cztery lata temu?” – mówił Mateusz Morawiecki.

Po spotkaniu w Wodzisławiu szef rządu udał się „PiSbusem” na spotkanie do Kielc. Wcześniej w Krakowie odbyła się konwencja regionalna PiS w której oprócz Morawieckiego udział wzięli m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński oraz wicepremier Beaty Szydło.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl