fot. twitter/Beata Mazurek

B. Mazurek: Pomagamy wszystkim Polakom, potrafimy rządzić i mamy na to środki

Pomagamy wszystkim Polakom, potrafimy rządzić i mamy na to środki – oświadczyła w niedzielę rzecznik PiS Beata Mazurek odnosząc się do krytyki ze strony opozycji dotyczącej propozycji Prawa i Sprawiedliwości dodatku dla niepełnosprawnych.

Na niedzielnej konwencji PiS w Krakowie Jarosław Kaczyński powiedział, że „jest w Polsce ta trudna, tragiczna sprawa niepełnosprawnych”.

„Mamy nowe propozycje, mamy kolejny >>plus<< do naszej piątki” – powiedział prezes PiS.

Premier Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że w najbliższych kilku miesiącach rząd chce przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości najprawdopodobniej 500 zł.

Do tej propozycji krytycznie odnieśli się przedstawiciele opozycji. Rzecznik PSL Jakub Stefaniak ocenił, że „dzisiaj PiS trzęsie portkami i jest w stanie podpisać pakt nawet z diabłem, żeby tylko spróbować nie przegrać zbliżających się wyborów”. Rzecznik PO Jan Grabiec napisał na Twitterze, że „wobec spadających sondaży PiS Kaczyński przypomniał sobie dziś o potrzebach osób z niepełnosprawnościami”.

„Jak tak dalej pójdzie, to rząd PiS po przegranych wyborach europejskich, znajdzie jeszcze w czerwcu pieniądze na podwyżki dla nauczycieli” – dodał Jan Grabiec.

„Kłamstwa, manipulacje, ignorancja to immanentne cechy PO. Deklaracja Krakowska, wypowiedź Grupińskiego i Tuska o apolityczności to kolejne tego dowody” – napisała Beata Mazurek na Twitterze.

„Pomagamy wszystkim Polakom, potrafimy rządzić i mamy na to środki. Dokonania PO to nieudolność, rozkwit złodziejstwa oraz mafii-250 mld” – oświadczyła rzecznik PiS.

PAP/RIRM

drukuj