fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Mazurek: Wypowiedzi polityków KE o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują

Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują – oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, przekraczają one granicę, której „do tej pory nie przekraczano” i pozostają w niezgodzie z Konstytucją RP.

„Wypowiedzi polityków Koalicji Europejskiej o adopcji dzieci przez pary homoseksualne szokują. To jest granica, której do tej pory nie przekraczano. Dla nas ochrona rodziny jest najważniejsza. Przypominam art. 18 Konstytucji” – napisała dziś na Twitterze Beata Mazurek.

Mazurek w swoim wpisie, uzasadniając swoją ocenę, przytoczyła wspomniany art. 18 Konstytucji RP: „Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”.

W piątek w „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się wywiad Z Pawłem Rabiejem, wiceprezydentem Warszawy i politykiem Nowoczesnej, w którym zadeklarował on poparcie dla wprowadzania w Polsce związków partnerskich, a w dalszej perspektywie, także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

„Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją” – powiedział wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej w wywiadzie z Robertem Mazurkiem dla „DGP”.

Rabiej podkreślił w rozmowie, że nie jest zwolennikiem „zmieniania społeczeństwa na siłę”.

„Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci” – wyjaśnił Rabiej.

PAP/RIRM

drukuj