[TYLKO U NAS] B. Mazurek: Musimy stać na straży polskiej rodziny

Chciałabym podziękować za akcję „SOS dla polskiej rodziny”. Mówię to jako matka. Wiem, jak ciężko bronić rodziny rodzicom. Takie akcje są bardzo cenne. Należy uświadamiać, wyjaśniać i pomagać. Musimy stać na straży polskiej rodziny. Apeluję, żebyśmy umieli bronić rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, co jest zagwarantowane w konstytucji – powiedziała w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Rodzina jest dzisiaj poddawana naciskom przez ludzi, dla których najważniejsza staje się ideologia gender. Stąd start akcji „SOS dla polskiej rodziny”. W jej ramach organizowane są konferencje, na których ostrzega się przed ideologią gender.

– Chciałabym podziękować za tę akcję. Mówię to jako matka. Wiem, jak ciężko bronić rodziny rodzicom. Takie akcje są bardzo cenne. Należy uświadamiać, wyjaśniać i pomagać. Musimy stać na straży polskiej rodziny. Apeluję, żebyśmy umieli bronić rodziny i małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, co jest zagwarantowane w konstytucji – podkreśliła Beata Mazurek.

Polską rodzinę wspiera także Sejm. Robi to między innymi poprzez program 500 plus, który umożliwia rodzicom na przykład zakup pomocy naukowych dla dzieci.

– Miałam zaszczyt przedstawiać w Sejmie ustawę rozszerzającą 500 plus na pierwsze dziecko. Wejdzie ona w życie od lipca bieżącego roku. Od lat pracowałam nad wsparciem polskich rodzin i uważam, że ten program jest najważniejszy. Dzięki tym działaniom wsparliśmy polskie rodziny. Objęcie wszystkich dzieci programem sprawi, że będziemy pierwsi w wydatkach na politykę prorodzinną w Europie – wskazała wicemarszałek Sejmu.

500 plus to nie jedyny program wspierający rodzinę.

– W ostatnim czasie wprowadziliśmy tez ustawę Dobry start, która jednorazowo każdego roku gwarantuje 300 złotych w ramach wyprawki dla dzieci szkolnych. Wiemy, ile kosztuje „pakowanie tornistra” przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym – zaznaczyła.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Beaty Mazurek można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj