fot. pis.org.pl

B. Mazurek: Decyzję o poparciu pomysłu jednej daty wyborów i referendum podejmie odpowiedni organ partii

Wewnątrz partii PiS zostanie przeprowadzona dyskusja na temat tego, czy referendum oraz wybory samorządowe mogą odbyć się jednego dnia – zapowiedziała poseł Beata Mazurek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości była pytana o inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum konstytucyjnego.

Prezydent Polski chce, aby plebiscyt odbył się 11 listopada 2018 r. Na tę samą datę zaplanowano wybory samorządowe.

Jak powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek, w partii trwają dyskusje na ten temat.

Słyszałam dzisiaj wypowiedź marszałka Karczewskiego, że ten temat jest niefortunny, ale myślę, że jest on do rozwiązania pomiędzy prezydentem a Państwową Komisją Wyborczą. My mówiliśmy o tym, że będziemy do tego tematu podchodzić w oparciu o rozmowy z senatorami, bo przecież decyzja ma zapaść w Senacie, a decyzję, czy to poprzemy czy nie, zasugeruje odpowiedni organ partii – mówiła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

W najbliższy czwartek ma się odbyć spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum, ministrem Pawłem Muchą. O takie spotkanie zwrócił się szef PKW.

Według Komisji, przeprowadzenie referendum i wyborów jednego dnia budzi wątpliwości natury prawnej i organizacyjnej. Swoje wątpliwości PKW przedstawiła w liście skierowanym do prezydenta.

RIRM

drukuj