PKP: Od czerwca 200 interwencji na przejazdach kolejowo-drogowych

Od początku czerwca kolejarze interweniowali 200 razy na przejazdach kolejowo-drogowych – informuje PKP PLK. W czerwcu PKP przeprowadziło akcję oznakowania przejazdów kolejowych. W jej ramach na przejazdach pojawiło się kilkanaście tysięcy żółtych naklejek.

Ignorowanie znaku stop i czerwonych świateł, wjazd pod opadające rogatki oraz omijanie slalomem półrogatek – to najczęstsze przewinienia. Kolejarze podkreślają, że za 99 proc. wypadków odpowiadają kierowcy. Dlatego też PKP obkleiło 14 tys. przejazdów. Na żółtych naklejkach widnieją indywidualne numery oraz telefony alarmowe. Więcej o akcji PKP można przeczytać [tutaj].

O tym, jak się zachować w razie zagrożenia mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK.

Osoba, która dzwoni na numer 112 i podaje indywidualny numer przejazdu drogowo-kolejowego ma możliwość otrzymania szybkiej pomocy. My jako kolejarze mamy możliwość otrzymania szybkiej informacji od operatorów numeru 112 o tym, że dochodzi do sytuacji niebezpiecznej, mamy możliwość szybkiej reakcji, np. wstrzymania ruchu kolejowego na danej linii kolejowej, aby nie doszło do wypadku – wskazuje Karol Jakubowski.

W okresie wakacyjnym na przejazdach kolejowo–drogowych doszło do 52 wypadków, w których życie straciło 13 osób. Kolejarze przypominają, że skład, ważący niekiedy kilka tysięcy ton, potrzebuje nawet 1,5 km na zatrzymanie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl