Rząd m.in. o przyspieszeniu inwestycji kolejowych

Rząd zajmie się dziś projektem założeń noweli ustawy o transporcie kolejowym. Przewiduje on przyspieszenie inwestycji kolejowych m.in. poprzez uproszczenia procedur w wydawaniu pozwoleń na budowę. Zdaniem posła Krzysztofa Tchórzewskiego to zbyt późno.

Przepisy mają także dotyczyć inwestycji, które są współfinansowane ze środków europejskich.Czas od złożenia wniosku do wydania decyzji ma wynosić 45 dni; dziś jest on zróżnicowany w zależności od charakteru inwestycji. Ułatwienia procedur dot. inwestycji w tym sektorze są ważne, ze względu na nowy budżet UE.

 

Poseł Krzysztof Tchórzewski, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury podkreśla, że PiS upominało się o ten projekt już od dwóch lat. Politycy chcieli ujednolicić przepisy dot. inwestycji drogowych i kolejowych. Polityk zwraca uwagę także na kwestię środków, które już praktycznie przepadły.

– W poprzednim budżecie UE 2007-2013 nadal widać, że 5-7 mld zł może być niewykorzystanych. To są pieniądze, które mogą nam przepaść. Istnieje bardzo poważne zagrożenie w starym budżecie i tego się nie da rozliczyć do 2015 roku – zwraca uwagę poseł Tchórzewski.

PKP PLK w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 chce wydać na budowę, remonty nowych szlaków, peronów i dworców ponad 50 mld zł.

Dofinansowanie ze Wspólnoty miałoby wynieść ok. 40 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl