fot. PAP/Paweł Supernak

Rząd zajmie się nowymi projektami ustaw

Rada Ministrów zajmie się dziś szeregiem ustaw. Pod obrady rządu trafią między innymi trzy projekty Ministerstwa Rozwoju oraz ustawa o opiece zdrowotnej dla kobiet w ciąży.

Ministerstwo rozwoju przygotowało trzy projekty ustaw: o prawie geodezyjnym, budowlanym oraz termomodernizacji. Wszystkimi zajmie się dzisiaj rząd. Działanie państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego będzie usprawnione. Projekt zakłada ponadto wprowadzenie szczegółowych zasad i terminów zgłaszania prac geodezyjnych. Tym samym wszelkie inwestycje w tym zakresie będą ułatwione.

Nowelizacja ustawy budowlanej zakłada natomiast łatwiejszą legalizację samowoli budowlanych, które powstały co najmniej dwadzieścia lat temu. Dzięki legalizacji możliwa będzie okresowa kontrola, która przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie danego obiektu. Nowe inwestycje budowlane mają zostać przyspieszone poprzez zwolnienie inwestorów z wymogu składania niektórych dokumentów.

Rada Ministrów zajmie się także ustawą o wspieraniu termomodernizacji. Zgodnie z projektem samorządy będą mogły uzyskać większe środki na przeprowadzenie remontów w mieszkalnych budynkach komunalnych.

Pod obrady rządu trafi dzisiaj również ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej. Nowelizacja zakłada nowe rozwiązania, które zapewnią kobietom w ciąży dostęp do bezpłatnych leków na schorzenia ciążowe. Wykaz leków objętych całkowitą refundacją zostanie sporządzony na podstawie najczęściej stosowanych środków. Kobiety będą mogły liczyć na bezpłatne leki od poczęcia aż do porodu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl