fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Policja zabezpieczyła 5 tys. paczek nielegalnych papierosów

Pięć tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Gostynia (wielkopolskie). Nielegalny towar funkcjonariusze odnaleźli w samochodzie, którym kierował 43-latek. Mężczyźnie grozi nawet do 3 lat więzienia.

Jak poinformował we wtorek asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz z KPP w Gostyniu, kilka dni temu w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego.

„Pojazdem jechał 43-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i nieadekwatnie do zaistniałej sytuacji” – tłumaczył Sebastian Myszkiewicz.

„Chwilę później stało się jasne, dlaczego kontrolowany mężczyzna zachowywał się nerwowo. Mundurowi w samochodzie znaleźli 5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Od tego momentu sprawą zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli nielegalny towar” – dodał.

Policjant wskazał, że mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 43-latek usłyszał zarzut przestępstwa skarbowego; przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

„Według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze blisko 90 tys. złotych. Zatrzymany towar ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem” – podał Sebastian Myszkiewicz.

43-latkowi grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

PAP

drukuj