Funkcjonariusze podlaskiej KAS udaremnili przemyt 653 tys. paczek papierosów

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili przemyt ponad 653 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Transport przewożony przez litewską ciężarówkę przewożony był razem z wełną mineralną. Szacunkowa wartość rynkowa towaru wynosi 9,7 mln zł.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Budziska zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić do Niemiec transport wełny mineralnej. Podczas rewizji poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że deklarowany ładunek znajduje się tylko w tylnej części naczepy. Za nim ukryte są nielegalne papierosy.

W ciężarówce kierowanej przez 32-letniego obywatela Litwy znajdowało się 653 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 9,7 mln zł. Gdyby przechwycona kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 16 mln złotych.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Na jej wniosek obywatel Litwy został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

KAS/radiomaryja.pl

drukuj