Kraków: policja ostrzega przed wzmożonym ruchem

Małopolska policja spodziewa się w najbliższych dniach w Krakowie i Małopolsce kilkuset tysięcy zmotoryzowanych podróżnych i turystów. W związku z tym funkcjonariusze podjęli inicjatywę, w ramach której będą dbali o płynną i bezpieczną jazdę. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonej  kontroli prędkości jazdy i trzeźwości.

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie komisarz Grzegorz Gubała mówi, że akcja ma na celu działania prewencyjne, zarówno w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i zapobieganie zatorom.

– W sierpniowy weekend 2016 r., kiedy mamy wydłużenie ze względu na święto, będą wzmożone działania policji, szczególnie ukierunkowane na udrażnianie dróg wjazdowych i wyjazdowych, jak również skrzyżowań na głównych arteriach i ciągach komunikacyjnych miasta Krakowa, jak również całego województwa małopolskiego. Szczególnie działania te odbywać się będą w takich miejscach jak zjazdy z autostrady A4 w kierunku Zakopanego, jak również w kierunku Katowic oraz na wszystkich innych drogach, przez które w tym okresie będą przemierzać turyści, którzy mamy nadzieję, że licznie odwiedzą Małopolskę – zaznacza Grzegorz Gubała.

Według założeń policji, przepływ podróżnych i turystów, którzy będą chcieli odwiedzić różne atrakcyjne miejsca w Krakowie i Małopolsce, może wynieść nawet kilkaset tysięcy.

RIRM

drukuj