Polska delegacja organizatorów ŚDM na Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II

Delegacja organizatorów ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie uczestniczyła w piątek rano w Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Odprawił ją emerytowany metropolita krakowski, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Członkowie polskiego komitetu organizacyjnego przybyli do Rzymu na zjazd delegatów ŚDM z ponad 100 krajów i 40 wspólnot. Stanowił on podsumowanie krakowskiego zlotu i etap przygotowań do następnego spotkania w Panamie w roku 2019.

W kazaniu podczas Mszy św. w bazylice Świętego Piotra ksiądz kardynał Dziwisz nawiązał do 12. rocznicy śmierci papieża Polaka, która była obchodzona w niedzielę 2 kwietnia. Jak podkreślił, św. Jan Paweł II jest obecny w życiu Kościoła dzięki „opatrznościowym” inicjatywom duszpasterskim. Jako jedną z nich wymienił organizowane od ponad 30 lat Światowe Dni Młodzieży.

„Tylko Bóg wie, ile dobra wniosły one w życie milionów młodych ludzi” – zauważył. Były sekretarz św. Jana Pawła II podkreślił, że ŚDM wniosły także wiele dobra w życie całego Kościoła.

W sobotę po południu w bazylice Matki Bożej Większej, w przeddzień Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w Niedzielę Palmową na szczeblu diecezjalnym, delegacja organizatorów krakowskiego spotkania weźmie udział w czuwaniu modlitewnym z Ojcem św. Franciszkiem. Będzie ono, jak wyjaśniono w Watykanie, przygotowaniem do przyszłorocznego synodu biskupów na temat młodzieży i do ŚDM w Panamie.

W Niedzielę Palmową polski komitet organizacyjny ŚDM 2016 na czele z księdzem kardynałem Dziwiszem i księdzem biskupem Damianem Muskusem weźmie udział w papieskiej Mszy św. na placu Świętego Piotra. Na jej zakończenie Polacy przekażą Panamczykom symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikonę Matki Bożej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl