Specjalny wysłannik Ojca św. Franciszka w Medjugorie

Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser zakończył tygodniowy pobyt w Medjugorie. Przebywał tam jako specjalny wysłannik Ojca Świętego Franciszka.

Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser jak specjalny wysłannik Ojca św. Franciszka zapoznał się w Medjugorie przede wszystkim ze sposobem przyjęcia ogromnej ilości pielgrzymów, którzy przybywają do tego miejsca, a także podejmowanych tam sposobów ewangelizacji.

– Jest to misja, która niewątpliwie wymaga jeszcze dalszych, pogłębionych badań. Nie mniej, już to co się dało uzyskać, wskazuje na stały charakter tego miejsca jako bardzo już znaczącego w wymiarze Kościoła powszechnego i dlatego będzie koniecznym ustalenie pewnych ostatecznych decyzji zwłaszcza tych dotyczących oceny samych objawień jako takich – wskazywał ks. abp Henryk Hoser.

Jak podkreślił, największym cudem Medjugorie są indywidualne sakramenty spowiedzi, które wiążą się bardzo często z radykalnym nawracaniem się pielgrzymów.

– W czasie nasilonego przyjazdu pielgrzymów, a więc w soboty i w niedziele, jest tu pięćdziesięciu spowiedników, którzy pracują w konfesjonałach. To są spowiedzi związane bardzo często z głębokim, radykalnym nawróceniem i odnalezieniem wiary – dodał ksiądz arcybiskup.

Metropolita warszawsko-praski po zakończeniu swojej misji latem tego roku sporządzi specjalny raport dla Stolicy Apostolskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj