PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Nie przyzwyczajajmy się do wojny

„Nie przyzwyczajajmy się do wojny” – tymi słowami po modlitwie Regina Coeli zwrócił się do wiernych Ojciec Święty Franciszek. Papież mówił o Wniebowstąpieniu. Tłumaczył, że za sprawą Jezusa niebo przestaje być odległe.

Ojciec Święty Franciszek odpowiadał w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  na dwa ważne dla nas pytania: „Dlaczego świętować odejście Jezusa z ziemi?” oraz „Co Jezus czyni teraz w niebie?”.

– Dlaczego świętujemy? Ponieważ wraz z wniebowstąpieniem wydarzyło się coś nowego i pięknego – Jezus zabrał nasze człowieczeństwo do nieba, do Boga. To człowieczeństwo, które przyjął na ziemi, nie pozostało tutaj, ale wstąpiło do Boga i tam pozostanie na zawsze – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał także, że Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego pokazuje, że Bóg nie jest już tylko duchem, ale stał się człowiekiem, a niebo jest naszym domem.

– Niebo nie jest już odległe, jest naszym domem, jest miejscem, które Jezus dla nas przygotował. On otworzył nam drogę i możemy za Nim iść i żyć wiecznie w niebie jako dzieci Ojca – podsumował Franciszek.

Papież przypomniał, że Jezus wstawia się za nami w niebie przed Bogiem. Ojciec Święty modlił się za udręczoną wojną Ukrainę i apelował o złożenie broni w Sudanie. Prosił również wiernych o modlitwę za ludność dotkniętą powodzią we Włoszech.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl