fot. PAP/EPA

Papież Franciszek odwiedzi Paragwaj

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje swoją podróż apostolską do Ameryki Łacińskiej. Dziś zakończy wizytę w Boliwii i odleci do Paragwaju.

Wcześniej papież odwiedzi jeszcze ośrodek reedukacyjny Palmasola oraz spotka się z biskupami Boliwii w kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża. Następnie odleci na Paragwajskie lotnisko w Asunción, gdzie ok. godziny 21.00 czasu polskiego ma się odbyć ceremonia powitania papieża.

W Paragwaju trwają jeszcze ostatnie przygotowania przed wizytą Ojca Św. Franciszka – mówi korespondent Radia Maryja z Asunción o. Marek Raczkiewicz, CSsR.

– Wszędzie widoczne są flagi międzynarodowe oraz papieskie. Wizyta papieża Franciszka poruszyła cały kraj. Tuż po wyjściu z lotniska można zobaczyć grupy ludzi sprzątających chodniki, zawieszających flagi i zdjęcia Ojca Świętego. W rozmowach wciąż można usłyszeć, że papież Franciszek to papież latynoski. Kochaliśmy wszystkich papieży – szczególnie Jana Pawła II, jednak Franciszek jest naszym papieżem, pochodzi z Ameryki Łacińskiej, zna nas bardzo dobrze, a my jego – mówi 25-letni student Marco. W radiu i telewizji co chwilę można usłyszeć oficjalny hymn papieskiej wizyty w Paragwaju – relacjonuje o. Marek Raczkiewicz, CSsR.

Centralnym punktem pielgrzymki Ojca Św. Franciszka do Paragwaju będzie jutrzejsza Msza św. na placu Chrystusa Odkupiciela. Wizyta papieża w Ameryce Południowej Potrwa do niedzieli.

Poszczególne punkty pielgrzymki Ojca św. transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj