Watykan: Papież Franciszek podczas audiencji generalnej mówił o „Różańcu do granic nieba”

Ojciec Święty podczas audiencji generalnej mówił o inicjatywie „Różaniec do granic nieba”. Wspólną modlitwę podjęły polskie parafie i całe rodziny.  Wpisało się to również w temat dzisiejszej katechezy papieża Franciszka, w której podkreślał moc modlitwy prowadzącej do uzdrowienia i pojednania.

Audiencja znów odbyła się bez udziału wiernych. Była transmitowana przez media z biblioteki Pałacu Apostolskiego. Decyzja o przywróceniu tej formy zapadła w związku z sytuacji pandemiczną.

Biskup Rzymu po wygłoszeniu katechezy ze słowami pozdrowień zwrócił się także do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W tym tygodniu w całej Polsce wasze rodziny i parafie jednoczy wspólna modlitwa – „Różaniec do granic nieba”. Niech to błaganie zanoszone do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej wyjedna uzdrowienie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych, przebaczenie grzechów, dar pojednania oraz napełni wasze serca nadzieją i pokojem. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty w katechezie mówił, że ze wzoru Jezusa możemy wyprowadzić pewne cechy charakterystyczne modlitwy chrześcijańskiej. Jak zaznaczył Papież, przywraca ona wymiar duchowy całej rzeczywistości, jest także słuchaniem i spotkaniem z Bogiem.

– Jezus wychowuje nas do modlitwy, która potrafi być zdyscyplinowana, wprawna i wytrwała – nauczał dziś papież Franciszek.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl