Polska pozostaje w zasięgu niżu

Jak informuje IMGW, Europa północna, środkowa i wschodnia oraz rejon Zatoki Biskajskiej i Półwysep Iberyjski będą w zasięgu niżów. Pozostałą część kontynentu obejmować będzie słaby wyż.

Polska północna i wschodnia pozostanie w zasięgu niżu znad Karelii, na wschodzie zaznaczać się będzie strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Na zachodzie i południu stopniowo rozwijać się będzie klin wyżu znad Azorów. Z zachodu napływać będzie dość chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia, okresami przelotne opady deszczu, na wschodnim wybrzeżu możliwe burze. Temp. maks. od 18 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu miejscami duże. Nad ranem na południu i wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 6 do 11 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, rano miejscami rozpogodzenia. Po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. od 21 do 24 st., jedynie na wybrzeżu, na północnym wschodzie i w kotlinach górskich chłodniej, od 18 do 22 st. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny. Podczas burz wiatr silniejszy i porywisty.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i małe. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu przejściowo wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl