fot. Obraz autorstwa vecstock na Freepik

W całym kraju cieplej i marznące opady

W niedzielę będzie zachmurzenie duże. W całym kraju wystąpią opady, szczególnie w centrum i na wschodzie będą to opady marznące. Termometry wskażą od – 2 do 7 stopni Celsjusza – poinformowała Anna Woźniak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W niedzielę niemal w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite, tylko na krańcach południowych możliwe przejaśnienia. Na zachodzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze wystąpią marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 2 stopnie w centrum, do 7 na zachodzie.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy w całym kraju zachmurzenie duże, tylko na południu możliwe przejaśnienia. Na zachodzie opady deszczu, na wschodzie śniegu, deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz marznący i powodujący gołoledź.

Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 1 w centrum, do 4 stopni na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat -5 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich okresami dość silny i tam wzrośnie w porywach do 75 km/h.

Woźniak poinformowała, że w najbliższych dniach w całej Polsce możemy spodziewać się ocieplenia, roztopów i opadów deszczu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl