W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna i północno-wschodnia znajduje się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż znad Kanału La Manche.

Polska jest pomiędzy niżem znad Finlandii, a wyżem z centrum nad Kanałem La Manche. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w górach powyżej 1200 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st.C, 7 st.C na wschodzie do 9 st.C, 12 st.C na zachodzie i nad morzem.

Wiatr umiarkowany, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju oraz wysoko w górach, dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu wschodnim początkowo w porywach do 60 km/h, a w górach do 80 km/h, północno-zachodni.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj