fot.sxc.hu

Prognoza pogody na niedzielę

Jak informuje IMGW, Skandynawia znajduje się pod wpływem wyżów, a na pozostałym obszarze Europy pogodę kształtują niże. Polska znajduje się pomiędzy płytkim niżem znad Niemiec, a słabym wyżem z rejonu Estonii, w bardzo ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, rano liczne rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, od godzin południowych również burze. Miejscami grad. Prognozowana wysokość opadów na wschodnim Pomorzu, na północnym wschodzie i Lubelszczyźnie do 20 mm, na południu do 40 mm, a na pozostałym obszarze kraju do 30 mm. Temp. maks. od 26 do 31 st. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Prognozowana suma opadów burzowych do 20 mm. Temp. maks. 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 75 km/h. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa.

 

PAP/RIRM

drukuj