Dziś na północy nieco cieplej

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie będą znajdować się pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Skandynawią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie na skraju płytkiego, stacjonarnego niżu z ośrodkiem na północną Ukrainą. Nad północą kraju będzie utrzymywać się strefa stacjonarnego frontu okluzji. Nadal będzie zalegać wilgotne i chłodne powietrze polarno-morskie, jedynie na krańcach północnych nieco cieplejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w kraju na krańcach południowych Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe przelotne opady deszczu, a wysoko w górach – śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite i okresami opady deszczu. Rano w całym kraju gdzieniegdzie mgły, początkowo lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 7 st. do 11 st. Wiatr na północy słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, poza tym słaby, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite, na południu początkowo przejaśnienia. Słabe opady deszczu lub mżawki. Najmniej opadów na południu kraju, ale tu miejscami mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 100 m. Temp. min. od 3 st. do 8 st., niższa w rejonach podgórskich – od 1 st. do 3 st. Wiatr na północy północno-wschodni, umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, poza tym słaby, zmienny, przechodzący na północno-wschodni.

We wtorek w dzień zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia. Gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki, a wysoko w górach śniegu. Temp. maks. od 7 st. do 10 st. Wiatr północno-wschodni i wschodni, na północy umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, poza tym słaby i umiarkowany.

W poniedziałek w Warszawie w dzień zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temp. min. 7 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek w dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl