fot. flickr.com

W Polsce możliwe przelotne opady deszczu; na południu i wschodzie kraju – burze

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie pod wpływem wyżów. Pozostała część kontynent będzie w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad Morzem Północnym i Skandynawią. Z północnego zachodu na południe przemieści się pofalowany front atmosferyczny związany z tym niżem. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie. Niewielki spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahało z niewielką tendencją spadkową.

Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Spodziewane są przelotne opady deszczu i burze, na południu kraju możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 28 st.; chłodniej gdzieniegdzie na wybrzeżu i Suwalszczyźnie – od 20 do 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h, wysoko w Karpatach do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Spodziewane przelotne opady deszczu i burze. Miejscami opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Ziemi Świętokrzyskiej do 60 mm, a na południu Wielkopolski i w Ziemi Łódzkiej do 50 mm. Temperatura minimalna od 14 do 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, a gdzieniegdzie na południu kraju i w Karpatach do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj