We wtorek w kraju zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Polska będzie na skraju wyżu z centrum na pograniczu rosyjsko-białoruskim. Nad wschodnie regiony kraju napłynie mroźne i suche, arktyczne powietrze. Nad pozostałą częścią Polski pozostanie powietrze polarno-morskie, przetransformowane pod inwersją osiadania.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i nieznacznie wzrośnie.

We wtorek w kraju zachmurzenie małe, po południu na zachodzie miejscami wzrost zachmurzenia do dużego. Temp. maks. od -2 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie, w centrum około 2 st. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę w województwach południowo-wschodnich bezchmurnie, lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na zachodzie zachmurzenie duże, gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do dużego. Temp. min. od -8 st. na wschodzie do -2, 0 st. na zachodzie i nad morzem. W kotlinach karpackich spadek temperatury do -14 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

W środę w województwach południowo-wschodnich zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie możliwy słaby opad deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 3 do 6 st., na północnym wschodzie i Lubelszczyźnie chłodniej, od 1 do 3 st. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temp. maks. 2 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. -4 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl