fot. PAP/EPA

W czwartek ogólnopolski protest rolników

Rolnicy rozbiją zielone miasteczko pod kancelarią premier Ewy Kopacz. W czwartek w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja. Gospodarze cały czas protestują w regionach.

Rolnicy wciąż czekają na realizację swoich postulatów. Chcą rekompensat za kwoty mleczne i szkody wyrządzone przez dziki. Domagają się także trójstronnej komisji dialogu społecznego w rolnictwie. W najbliższy czwartek gospodarze rozbiją zielone miasteczko przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Protest rozpocznie się przed warszawskim Torwarem. Później gospodarze ruszą przed siedzibę Ewy Kopacz, gdzie będą czekać na rozmowę z panią premier.

– Będzie to ogólnopolska akcja okupacyjna – bo tak ją można nazwać – zorganizowana z powodu niepodpisania porozumienia z rządem. Tym razem zakończy się ona, jeżeli zostanie spełniony jeden z warunków. Jeżeli zostanie podpisane porozumienie – rolnicy wrócą do swoich domów. Jeżeli nie będzie podpisanego porozumienia – minister Sawicki musi podać się do dymisji lub zostać zdymisjonowany – zaznaczył Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ.

Jednocześnie cały czas trwają lokalne demonstracje w regionach. W wielu miejscach w kraju gospodarze blokują drogi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj