Apel do rolników o wzmożoną czujność podczas żniw

Eksperci apelują o ostrożność na czas żniw, gdy prace na polu są wzmożone. Rolnicy w tym czasie powinni wykazać szczególną uwagę, by nie doszło do wypadku. Wskazany jest przede wszystkim wypoczynek, ale także weryfikacja sprzętu rolniczego.

Aby zapobiec potencjalnym niebezpieczeństwom pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy w woj. wielkopolskim ruszyli w teren. Bez wcześniejszego powiadamiania wchodzą na pole i sprawdzają czy przestrzegane są elementarne zasady BHP.

List do rolników wystosował prezes KRUS-u (oddział w Ostrowie Wielkopolskim). [więcej]

Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pracy – mówi Tomasz Będzieszak, z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Ostrowie Wielkopolskim.

Zwracam również uwagę na opiekę nad dziećmi. W okresie wakacji dzieci są puszczone samopas. Często bawią się one w miejscach, gdzie jest prowadzona produkcja, wśród maszyn i urządzeń rolniczych. Apelujemy więc do rodziców o zapewnienie dzieciom opieki, po to, aby nie dochodziło do nieszczęść. Zwracamy się również z prośbą o stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej i ochronnej, stosownej do warunków, w jakich przyszło nam pracować. Odzież, a szczególnie obuwie w czasie letnim, ma w naszym przekonaniu bardzo istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa pracy – wskazuje Tomasz Będzieszak.

 RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl