Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Finlandii

Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-wschodnia i częściowo centralna będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Finlandią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże i związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Finlandii, w mroźnej kontynentalnej masie powietrza.

W czwartek zachmurzenie duże, na północy większe przejaśnienia, miejscami słabe opady śniegu, głównie na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od -2 st. na południowym zachodzie, -5 st. na Wybrzeżu, -7 st. w centrum, do -12 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, na północy większe przejaśnienia i rozpogodzenia, na południu okresami opady śniegu. Temp. min. od -6 st. na Dolnym Śląsku, od -8 do -10 st. na Wybrzeżu, -12 st. w centrum, do -20 st. na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W Warszawie, w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna  -8 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie, w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosło.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl