fot. PAP/EPA

Amerykanie za życiem

Rzesze osób zgromadził tegoroczny Marsz dla Życia w Waszyngtonie. Ojciec Święty Franciszek zapewnił o swojej solidarności w uczestnikami waszyngtońskiej manifestacji pro-life.

„Łączę się w modlitwie z planowanym w Waszyngtonie »Marszem dla życia«. Niech Bóg nam pomoże szanować każde życie, zwłaszcza najbardziej kruche” – napisał Ojciec Święty Franciszek na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Wpis ten został umieszczony w języku angielskim oraz hiszpańskim.

Marsz dla Życia w Waszyngtonie odbywa się tradycyjnie w rocznicę legalizacji w Stanach Zjednoczonych procederu uśmiercania dzieci nienarodzonych nawet do 9. miesiąca ich życia płodowego. W tym roku to 41. taka wielka manifestacja dla życia. Ta wielka manifestacja w obronie życia odbywa się w ramach inicjatywy Dziewięć Dni dla Życia, do której zachęcają amerykańscy biskupi.

Coroczny marsz skupia przedstawicieli wielu organizacji broniących życia poczętego. Rozpoczął się on o godz. 11.30 czasu lokalnego (godz. 17.30 czasu polskiego).

Mimo bardzo mroźnej pogody uczestniczą w nim rzesze osób. Wśród uczestników tej wielkiej manifestacji pro-life idą przede wszystkim ludzie młodzi. Niezliczone miliony osób z całego świata łączą się duchowo poprzez modlitwę.

Kolejny Marsz dla Życia w Stanach Zjednoczonych przejdzie w najbliższą sobotę ulicami San Francisco na Zachodnim Wybrzeżu.

IK

drukuj