fot. PAP/Wojciech Pacewicz

IMGW ostrzega: silny mróz na wschodzie kraju, oblodzenie w Zachodniopomorskiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem i oblodzeniem w sześciu województwach.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem dla woj. podlaskiego, zachodniej części woj. mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego oraz południowej części woj. małopolskiego. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17 st. do -15 st.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje we wschodnio-centralnej części woj. zachodniopomorskiego. IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl