fot. PAP

W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Europa południowo-zachodnia znajdować się będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek będzie powoli przemieszczał się znad Morza Północnego na południowy wschód i w środę znajdzie się nad Polską. Wraz z niżem, przez obszar kraju z zachodu do centrum przemieszczał będzie się front okluzji, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże. Opady deszczu, a wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Opady okresami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana suma opadów w południowej połowie kraju do 15 mm, lokalnie na Dolnym Śląsku i na Podkarpaciu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 8 do 12 st., w rejonach podgórskich około 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w południowo zachodniej połowie kraju w porywach do 65 km/h, przeważnie północno-zachodni i zachodni, na pozostałym obszarze kraju wiatr wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy kraju. Okresami opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm, a na Dolnym Śląsku do 20 mm. Temperatura minimalna przeważnie od 4 do 7 st., lokalnie nad morzem 9 st., chłodniej tylko na północnym wschodzie, od -1 do 3 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, w centrum i na północy kraju w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych, w województwach wschodnich wiatr wschodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północy. W centrum i na południu kraju opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie, tylko nad samym morzem lokalnie 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach, zwłaszcza w centrum i na południu kraju do 70 km/h, północno-wschodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże i opady deszczu, które okresami będą intensywniejsze. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h, wschodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu, które okresami będą intensywniejsze. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, wschodni i północno-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, wschodni i północno-wschodni.

PAP

drukuj